AnimLoss Kimdir?

AnimLoss – Enes Özel

AnimLoss, (gerçek adıyla Enes Özel) 29 Haziran 2004 İstanbul/Beyoğlu doğumlu beatmaker, remixer, video editör, içerik üreticisi ve yazılım geliştiricidir. AnimLoss Music Distribution oluşumunun kurucusudur. İstanbul/Esenler’de yaşamaktadır. 2015 yılından itibaren müziğe karşı ilgi duymuştur. İlk remixini Nahide Babashlı‘nın seslendirmiş olduğu Anlasana cover’ına yapmıştır. İlk yaptığı ve tamamladığı amatör beat Murder‘dir. Müzik alanı dışında yazılım, video editörlüğü ve sosyal medyada içerik üreticiliği ile ilgilenmektedir.

İlköğretimi Engin Can Güre İlkokulu ve Şehit Sait Ertürk Ortaokulu’nda; ortaöğretimini ise İbrahim Turhan Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirmiştir.

Projeler

Müzik alanında; Murder ve Update isminde 2 amatör beat üretmiştir. Ayrıca kendini remix alanında da geliştiren AnimLoss, 10’dan fazla remix üretmiş ve bunlardan birkaçı sosyal medya akımlarında kullanılarak trend hale gelmiştir. (Bkz.: Mahzuni Şerif’in Deli Miyim Ben parçasına yapılan remix, YouTube trendlerinde 2. sıraya yükselmiş ve TikTok gibi sosyal mecralarda akım haline gelmiştir fakat telif hakkı sorunlarından dolayı yapılan remix tüm platformlardan kaldırılmıştır.)

Yazılım alanında halihazırda tamamlanmış ve/veya askıya alınmış olan Twitter Yıl Göstergesi, Sap Bot Discord Botu, AnimLoss Music Discord Botu ve Instagram Takipçi Sitesi Scripti adlarında 4 çalışma üretmiştir. Daha önce ise belli sebeplerden dolayı tamamlayamadığı ve rafa kaldırdığı birçok projesi olmuştur. Ayriyeten şu anda bir medya şirketine bağlı firmaların web site içerik editörlüğünü ve düzenlemesini yürütmektedir. Freelance olarak Düzensiz Göç, Amasya Gündem ve Güncel Meseleler gibi sitelerin genel tasarımını yapmıştır.

Sosyal medya alanında; Instagram’da Yapıştırdı Cevabı, No Context Klavye ve No Context Turkeys sayfalarında halihazırda içerik üretmeye devam etmekte, aynı zamanda bir medya ajansındaki firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimini yürütmektedir.

Video düzenleme alanında; birçok kişi, firma ve organizasyona reklam tanıtım filmi ve kurgusal video hazırlamaktadır. Daha önce kendi adına Instagram’da video üzerine hesap açmış ve hobi olarak yaptığı montajları bu hesaba yüklemiştir fakat belirli sebeplerden ötürü hesabını kapatmak zorunda kalmıştır.